Přihlašte seDudy
Soutěžit či nesoutěžit? PDF Tisk Email
Artprogram - Dudy
Napsal uživatel Eva Polášková   
pátek, 01 červen 2012 01:13

Milí kolegové,

 

dovolte mi zveřejnit ještě jednu otázku, která byla na našich benchlearningových setkáních sbormistrů častěji diskutována a zaslouží si určitě naši pozornost, a to i přesto, že s tvorbou ŠVP úplně nesouvisí.

Otázka „do pranice“ zněla: „Soutěžit či nesoutěžit?“ Klesá prestiž sboru, jestliže nemá na své kontě medaili ve zlatém pásmu? Je takovýto sbor méněcenný?

Tyto diskutované otázky zaznívají z úst mnohých sbormistrů i zřizovatelů a podporovatelů sborů. Názory se různí. Odpůrci narážejí mj. na míru objektivity zmíněných sborových soutěží, zastánci hovoří o nutnosti porovnání se s konkurencí a prověření kvalit tělesa. Nelze však kvalitu a úroveň sboru prověřit také jinak, než-li prostřednictvím pěvecké soutěže, např. účastí na prestižním projektu – spoluprácí s významným hudebním tělesem.

Musí být každý sbor, jenž z nejrůznějších důvodů nechce soutěžit, nutně outsiderem? Je v ČR dostatek nesoutěžních festivalů a přehlídek? Má sbor dostatek příležitostí pro svou prezentaci pokud je menší, působí lokálně či sezónně při školském zařízení? A jakou úroveň mají soutěžní přehlídky v ČR? Jaké máte zkušenosti Vy? Podělte se.

Eva Polášková, garant sborového zpěvu

Aktualizováno pátek, 22 červen 2012 10:24
 


 

Nejbližší události

The selected calendar(s) were not found in the database.

Návštěvnost tohoto portálu

dnesdnes60
včeravčera311
tento týdentento týden1714
tento měsíctento měsíc5958
celkemcelkem1382019