Home Metodické centrum Elektronické klávesové nástroje

Přihlašte seElektronické klávesové nástroje
Další odpověď na dotaz - EKN PDF Tisk Email
Artprogram - Elektronické klávesové nástroje
Napsal uživatel Administrator   
pondělí, 09 květen 2011 20:36

Dotaz:

Dobrý den, v případě, že studijní zaměření Hra na keyboard bude vycházet ze vzdělávacího zaměření Hra na klávesové nástroje, musí žák plnit očekávané výstupy pro klávesové nástroje. Mohu si já dané očekávané výstupy "rozšířit" o očekávané výstupy modulu A, které by také odpovídaly tomu, co by žák podle mě měl zvládnout ve hře na keyboard...V podstatě by mi vyhovovaly všechny očekávané výstupy moduju A až na poslední odrážku. To vím, že nebudu moci se žákem dělat, protože to sama nedovedu.Proto si myslím, že bude lépe vyučovat Hru na keyboard podle Vzdělávacího zaměření klávesových nástrojů. Prosím o Váš názor. Děkuji.

Lenka Šimerová

Odpověď:

Rozsah školních výstupů není nijak omezen co se týče hloubky a šířky - je limitován pouze nutností dodržet minimálně úroveň a rozsah očekávaných výstupů z RVP. To tedy znamená, že do svých školních výstupů si můžete zapracovat cokoliv nad to - pokud bude pro vás reálné obsáhnout to v průběhu výuky...
Takže nic vám nebrání zapracovat do výstupů hry na klávesové nástroje i výstupy, které jsou zmíněny v modulu A - je to naopak logické, protože modul A zpracovává právě jen specifika hry na EKN, což obecné očekávané výstupy vzdělávacího zaměření  hra na klávesové nástroje nemohou pochopitelně obsahovat.

Analogicky by učitel hry na varhany pravděpodobně do svých výstupů zapracoval i oblast pedálové hry, přestože ve společných výstupech  vzdělávacího zaměření  hra na klávesové nástroje tato oblast není zmíněna atp.

Lubor Bořek

Aktualizováno pátek, 03 únor 2012 16:52
 
Odpověď na dotaz: Hra na EKN PDF Tisk Email
Artprogram - Elektronické klávesové nástroje
Napsal uživatel Lubor Bořek   
úterý, 03 květen 2011 09:36

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz, pokud chci vyučovat hru na keyboard ve studijním zaměření hra na klávesové nástroje, musím mít zařazeného ve výuce pouze jednoho žáka, tak, jak ukládá RVP, nebo mohu mít v jedné hodině i dva a více žáků, jak to povoluje RVP, ale pouze pro zaměření EKN. Lenka Šimerová

Odpověď:

Dobrý den,
pro studijní zaměření hra na keyboard (EKN) vzniklého ze vzdělávacího zaměření hra na klávesové nástroje platí poznámka A) druhá odrážka v RVP str. 35, kde se uvádí, že hře na EKN se vyučuje individuálně nebo ve skupině maximálně čtyř žáků. Totéž platí pro předměty vzniklé z modulů EZHZT, kde existuje také modul hra na EKN, který však slouží poněkud jinému účelu.
To znamená, že hru na keyboard můžete vyučovat nejen individuálně, ale také ve skupině do 4 žáků, přestože bylo toto zaměření vytvořeno ze vzdělávacího zaměření hra na klávesové nástroje.
Přeji hodně úspěchů nejen při tvorbě ŠVP, ale především při vlastní výuce! :-)

Lubor Bořek, garant Hry na EKN a EZHZT

Aktualizováno pátek, 03 únor 2012 16:53
 


 

Nejbližší události

The selected calendar(s) were not found in the database.

Návštěvnost tohoto portálu

dnesdnes64
včeravčera311
tento týdentento týden1718
tento měsíctento měsíc5962
celkemcelkem1382023