Home Metodické centrum Sólový zpěv

Přihlašte seSólový zpěv
Co mi ŠVP dalo a vzalo PDF Tisk Email
Artprogram - Sólový zpěv
Napsal uživatel Administrator   
čtvrtek, 21 červen 2012 09:46

Vážené kolegyně a kolegové  zpěváci ,

Je až neuvěřitelné, jak ten čas letí, ale je červen a náš pomocník a rádce Artprogram končí. Často si vzpomínám na své první setkání s Vámi, na své obavy, zda budu vůbec schopna reagovat na vaše dotazy.

Dovolte mi nyní krátkou bilanci nad tím, co mi práce na tvorbě ŠVP dala i co vzala.

Dala mi možnost si  znovu  podrobně  rozpitvat své postupy ve výuce zpěvu a zvážit, co považuji ve své metodice za méně důležité a co za nejdůležitější.

Naučila jsem se více hájit argumentací názor který je podle mě správný.

Na našich společným setkáním jsem získala také množství inspirativních podnětů pro svou vlastní práci na ŠVP.

Díky Artprogramu jsem se seznámila s jinými způsoby práce v kolektivu a získala mnoho nových informací.

Vzala mi jistotu vypěstovanou v mém podvědomí, že přijde někdo „zhora“ a ten mi řekne: „ máš to správně“ a  nebo  mi mou práci opraví. Dnes už vím, že jsem za své osnovy odpovědná pouze já sama.

Vzala mi hodně času jak dopoledne,  tak i  po večerech  které  jsem strávila nad psaním, opravováním a neustálým přemýšlením nad slovíčky. Je tento výstup dokonavý  a nebo  ne? Je hodnotitelný? Neopakuji se?

Myslím, že každý z nás má velmi podobné zkušenosti. Co je  ale zpětně pro mě nejdůležitější je, že mi mé napojení v Artprogramu dalo možnost seznámit se a troufám si říci, že i spřátelit se z výjimečnými lidmi, kteří mi mají co říci i po profesní stránce.

Vám všem kolegům pedagogům zpěvákům bych na závěrečné vysvědčení v předmětu TVORBA UČEBNÍCH OSNOV napsala velkou jedničku. Všichni si ji za svou práci zasloužíte.

 

Přeji vám do dalších dnů jen samé slunce a osobní i pracovní úspěchy.

Ivana Zámečníková, garant sólového zpěvu

 
Učit na ZUŠ populární zpěv, nebo ne? PDF Tisk Email
Artprogram - Sólový zpěv
Napsal uživatel Ivana Zámečníková   
středa, 13 červen 2012 20:35

Vážené kolegyně a  kolegové,  naše  společná  práce na nových osnovách pro výuku sólového zpěvu je takřka u konce. V poslední době jsem se několikrát dostala do diskuse, zda učit na našem typu školy populární zpěv, nebo ne. Někteří z nás jsou  zásadně proti tomu, protože tento způsob zpěvu neuznávají. Já si myslím, že to je docela dobrý způsob jak svou školu odlišit od jiné, jak zaujmout mladé lidi, kteří v dnešní době hltají soutěže typu SUPERSTAR a podobné. Nutnou podmínkou k výuce populáru je pedagog vzdělaný v této technice. Pokud se pro tuto výuku rozhodnete, zvažte jestli vytvoříte samostatné studijní zaměření  a nebo si populární zpěv dáte jako možnost volby ve vyšším ročníku I.stupně  (např. od 4. ročníku).  Podle mého názoru je tato druhá varianta lepší a to ze dvou důvodů. Myslím si , že základy  výuky zpěvu jsou skoro stejné. Mladí adepti zpěvu k nám na talentovou  zkoušku často přicházejí ve velmi mladém  věku a nemají ještě jasné, jakému zpěvu se chtějí věnovat. Při tvorbě osnov pro populární zpěv také pamatujte na to, aby jste nedublovali osnovy klasického zpěvu.

Věřím, že i když Artprogram  končí, budeme mít ještě možnost se spolu setkat a zhodnotit jak se nám podle našich nových osnov učí, nebo co je třeba upravit.  Moc Vás všechny zdravím!

                                                             Ivana Zámečníková, garant sólového zpěvu.

 


 

Nejbližší události

The selected calendar(s) were not found in the database.

Návštěvnost tohoto portálu

dnesdnes61
včeravčera311
tento týdentento týden1715
tento měsíctento měsíc5959
celkemcelkem1382020