Home Metodické centrum Sborový zpěv

Přihlašte seSborový zpěv
Ke sborovému zpěvu PDF Tisk Email
Artprogram - Sborový zpěv
Napsal uživatel Administrator   
pátek, 25 listopad 2011 16:52

Milí kolegové,
 
jelikož se některé Váše dotazy opakují a některá témata se zdají být lehce problematické, zveřejníme zde alespoň některé, abyste mohli reagovat a příp.debatovat s kolegy.
 
1. "Je nutné psát očekávané výstupy ve studijním zaměření Sborový zpěv pro jednotlivé ročníky?"
 
Jelikož se jedná o I. stupeň studia je to velmi vhodné. Ovšem v případě většího členěného sboru - sborového studia také nepraktické. Dokument RVP dovoluje sdružování do větších časových celků. Což je v případě sboru ideální. Pokud totiž máte ve škole sbor s několika odděleními, vytvořte oč.výstupy pro jednotlivá oddělení, tak aby Vám to vyhovovalo organizačně. Nesmíte však zapomenout vytvořit kritéria pro hodnocení v jednotlivých ročnících, i když osnovy budou pro několik ročníků dohromady.
 
2. "Stačí mít ve studijním zaměření Sb.zpěv pouze předmět Sborový zpěv?"
 
Bohužel, nestačí. Jak v I., tak i ve II. stupni je třeba zařadit alespoň jeden předmět z oblasti Recepce a reflexe hudby - čili přemět teoretický. Ve II. stupni dovoluje dokument RVP větší volnost a teorie může být součástí osnov jiného předmětu.
 
Jaké máte zkušenosti Vy? Velmi uvítáme podněty a připomínky Vás, sbormistrů, velkých a hlavně malých sborů. Jakým způsobem probíhá výuka Sborového zpěvu právě na Vaší škole?

 

Aktualizováno pátek, 03 únor 2012 16:29
 


 

Nejbližší události

The selected calendar(s) were not found in the database.

Návštěvnost tohoto portálu

dnesdnes60
včeravčera311
tento týdentento týden1714
tento měsíctento měsíc5958
celkemcelkem1382019