Home Metodické centrum Průřezové oblasti

Přihlašte sePrůřezové oblasti
Sbormistrovské bilancování PDF Tisk Email
Artprogram - Průřezové oblasti
Napsal uživatel Eva Polášková   
pátek, 01 červen 2012 01:15

Vážení a milí kolegové,

 

všemi směry obohacující projekt Artprogram pomalu končí a proto mi dovolte malou patetickou bilanci s pracovním názvem „Vyznání sbormistrovo“.

Sborový zpěv má v kulturním povědomí národa poněkud zvláštní status. Nehřeje se na výsluní, ani hlasitě nekřičí „tady jsem!“, ale soustavně a dlouhodobě kultivuje každého, kdo s ním přijde do styku. Právě sbor stojí u zrodu mnohých (i celoživotních) přátelství, která začínají zcela nevinným sesednutím se ve sborové přípravce, a zcela nekontrolovatelně přerůstají za hranice zkušebny do běžných životů.

Zkrátka, sbor je prazvláštní kolektiv, který pojí na první pohled nespojitelné povahy, profese, osudy a věkové kategorie v jeden zcela konzistentní celek. Celek, který se ideálně vyznačuje libozvučnými akordy, čistými intervaly a těmi správnými kmitočty.

Možná právě ona silná potřeba vzájemnosti, vytváření nadčasových duchovních hodnot a smysluplné zhodnocení času je tím důvodem, proč rodiče přivádějí své děti do přípravek dětských sborů či sami usedají do škamen zkušeben. Avšak vedle těchto křehkých a ušlechtilých důvodů je to samozřejmě i potěšení z dobře vykonané práce, příjemně pozitivní fluidum a velká sranda, které způsobily to, že je sborový zpěv a jeho příznivci a posluchači stále ještě tady.

Vám všem sbormistrům, které jsem měla možnost potkat během společných seminářů, chci poděkovat za podnětnou a tvůrčí atmosféru a sdílnost. Sbormistr je povětšinou sám sobě managerem, náborářem, ekonomem a množstvím dalších profesí a proto je osvěžující občas promluvit s tím, který je na tom obdobně. Ale naše setkání nebyla jen o sounáležitosti, ale především o Vaší kreativitě, erudici a nesmírné pracovitosti a vynalézavosti. Na tomto místě bych chtěla poděkovat obzvláště všem kolegům, kteří se nebáli vystoupit a podělit se o své zkušenosti, dobré tipy a nápady. Přeji Vám mnoho úspěchů, jak v pedagogické, tak i v umělecké činnosti.  A malé přání závěrem:

 

Aby bylo vždy dobře naladěno, aby žádná nota nespadla pod stůl a aby bylo na zkouškách i mimo ně víc dolce amoroso než poco lamentoso. Dostatek zpěváků, dobré dirigenty,vstřícné rodiče, podnětné skladby, zajímavé koncertní příležitosti a v neposlední řadě také věrné posluchače.

Eva Polášková, garant sborového zpěvu

 
Aktualizováno středa, 13 červen 2012 11:21
 
Víkendový seminář angličtiny 27.-29.1.2012 PDF Tisk Email
Artprogram - Průřezové oblasti
Napsal uživatel Hynek Böhm   
neděle, 15 leden 2012 10:50

Milí kolegové!

Vy, kteří se účastníte kurzu angličtiny, jste patrně již informováni, že ve dnech 27.-29.ledna 2012 proběhne v hotelu Prosper na Čeladné víkendové soustředění s intenzivní výukou.

Organizačně si seminář zajistí firma Easy Way Languages během pravidelné výuky, tato firma též vyšle své osvědčené lektory. Setkání začíná v pátek 27.1.2012 v 17 hodin a končí v neděli 29.1. v 15 hodin.

Tentokrát se na kurz nehlásíte osvědčeným elektronickým způsobem, ale svoji účast hlásíte přímo Vašim lektorům na úterních školeních.

Hynek Böhm, Jiří Taufer

Aktualizováno neděle, 15 leden 2012 10:52
 
Kurz angličtiny PDF Tisk Email
Artprogram - Průřezové oblasti
Napsal uživatel Hynek Böhm   
čtvrtek, 01 září 2011 19:33
Milí kolegové,
Děkujeme Vám za Váš zájem o angličtinu, která začne být v rámci projektu Artprogram 23 vyučována každé úterý od 9.00 v Ostravě, Č. Těšíně, Novém Jičíně a Krnově. Bližší informace o tomto kurzu zveřejníme na těchto stránkách v úterý 6.9. po uzavření výběrového řízení na poskytovatele jazykových služeb.
Děkujeme za pochopení a trpělivost
 
Realizační tým
 
Mgr. Hynek Böhm
Aktualizováno čtvrtek, 01 září 2011 19:34
 
Důležité informace pro školní rok 2011-12 PDF Tisk Email
Artprogram - Průřezové oblasti
Napsal uživatel Administrator   
středa, 29 červen 2011 08:34

Milí kolegové!

V novém školním roce 2011-12 bude Artprogram 1, který byl zaměřený na kurikulární reformu, vystřídán Artprogramem 23, který bude zaměřen na vzdělávací aktivity jiného charakteru. Většinu z těchto aktivit jsme schopní si zorganizovat bez problémů sami, jednu ale musíme přenechat externí firmě, která vzejde z výběrového řízení – jde o výuku angličtiny pro nás, učitele ZUŠ.

Je důležité, abychom měli v předstihu pokud možná všechny informace a byli tak přichystaní v září aktivity v klidu rozjet.

Proto Vás prosím, abyste sledovali průběžně naše webové stránky, zejména kalendář. V kalendáři jsou termíny našich seminářů již povětšinou stanoveny a neměly by se nijak výrazně měnit. Podrobné informace k seminářům budeme zveřejňovat průběžně (je ale pravda, že během července a začátku srpna budeme všichni spíše odpočívat).

Pokud se týká toho kurzu angličtiny, zde jsou shrnující informace:

  • každá škola vyšle do kurzu průměrně dva učitele

  • kurz je na školní rok 2011-12

  • termíny jsou již vyvěšené v kalendáři – výuka bude vždy v úterý dopoledne

  • místy konání jsou Český Těšín, Nový Jičín, Krnov, Ostrava

  • budou vždy dvě skupiny – začátečníci a pokročilí (v září proběhne vstupní test, který účastníky kurzu rozdělí do těchto skupin)

  • konkrétní organizaci pak necháme na firmě, která vzejde z výběrového řízení

Ještě jednou Vám za celý realizační tým Artprogramu přeji krásné prázdniny, užijte si pohody a sluníčka, určitě si to všichni vrchovatě zasloužíme!

Jiří Taufer

Aktualizováno středa, 29 červen 2011 08:38
 
Manuál tvorby ŠVP PDF Tisk Email
Artprogram - Průřezové oblasti
Napsal uživatel Jiří Taufer   
pondělí, 01 listopad 2010 14:33

Kolegové,

právě vyšla finální verze Manuálu pro tvorbu školních vzdělávacích programů v základním uměleckém vzdělávání.

Zde si jej můžete prohlédnout v elektronické podobě.

Zde je tento dokument ke stažení.

Zde je původní článek s anoncí na tuto událost.

Jiří Taufer

Aktualizováno pátek, 03 únor 2012 16:36
 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2
 

Nejbližší události

The selected calendar(s) were not found in the database.

Návštěvnost tohoto portálu

dnesdnes60
včeravčera311
tento týdentento týden1714
tento měsíctento měsíc5958
celkemcelkem1382019